Mondelēz International

czsk sk

Prečo Mondelēz Int.?

Prečo Mondelēz Int.?

Mondelēz International, Inc. (NASDAQ: MDLZ), popredný svetový výrobca cukroviniek a snackov (vrátane kávy a rozpustných nápojov), vstúpil na svetový trh 1. októbra 2012 a sa stal celosvetovým lídrom vo výrobe cukroviniek a snackov. Spoločnosť, predtým známa ako Kraft Foods, výrobca obľúbených značiek, ako sú Cadbury Dairy Milk, LU, Milka, Nabisco, Oreo, Tang a Trident, po rozdelení svojej potravinárske časti v Severnej Amerike zmenila meno na Mondelēz International. Toto meno je novo vytvoreným výrazom, ktorý vyvoláva predstavu lahodného sveta plného radostných okamihov („Monde“ pochádza z latinského slova „svet“ a „delēz“ je slovnou hračkou pre slovo „lahodný“).

„Dnešok je výnimočným dňom. Začíname ako Mondelēz International a uvádzame do chodu celosvetovú výrobu cukroviniek i snackov, ktoré spotrebiteľa určite potešia,“ uviedla 1. októbra 2012 Irene Rosenfeld, predsedníčka predstavenstva a generálna riaditeľka spoločnosti. „Do nášho začiatku sme dostali obrovskú šancu. Máme k dispozícii 35 miliárd amerických dolárov a značky ako Oreo, Cadbury Dairy Milk a Milka, ktoré majú ľudia radi už celé generácie.“

Na Slovensku spoločnosť Mondelēz International, predtým pôsobiaca ako Kraft Foods, začala fungovať pod novým názvom 15. mája 2013.